  • RE0402FRE07180RL
RE0402FRE07180RL
advertisement
Manufacturer No:
RE0402FRE07180RL
HK JDW NO:
898-RE0402FRE07180RL
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RE0402FRE07180RL
Description:
RE Series, Thick Film, 180Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE0402FRE07180RL
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    180Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height
    381μm
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm