  • RE1206DRE07620KL
RE1206DRE07620KL
advertisement
Manufacturer No:
RE1206DRE07620KL
HK JDW NO:
898-RE1206DRE07620KL
Datasheet:
RE1206DRE07620KL
Description:
RE Series, Thick Film, 620kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RE1206DRE07620KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    620kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm