  • RE1206FRE0764K9L
RE1206FRE0764K9L
advertisement
Manufacturer No:
RE1206FRE0764K9L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-RE1206FRE0764K9L
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RE1206FRE0764K9L
Description:
SURFACE MOUNT, RE Series, Thick Film, 64.9kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RE1206FRE0764K9L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    64.9kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RE
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%