  • REA101M1J-1012
REA101M1J-1012
advertisement
Manufacturer No:
REA101M1J-1012
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-REA101M1J-1012
Datasheet:
REA101M1J-1012
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 320mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA101M1J-1012
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Ripple Current
    320mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm