  • LNX2V332MSEFBB
LNX2V332MSEFBB
advertisement
Manufacturer No:
LNX2V332MSEFBB
HK JDW NO:
555-LNX2V332MSEFBB
Description:
LNX 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.008Dia 51.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
LNX2V332MSEFBB
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    2.008Dia 51.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Voltage - Rated
    350V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300μF
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Lead Spacing
    0.866 22.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Lifetime @ Temp
    20000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    3.22mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    9.2A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    12.88A @ 10kHz
  • Diameter
    51mm
  • Height Seated (Max)
    6.024 153.00mm
  • Length
    150mm