  • REA101M1V-0811
REA101M1V-0811
advertisement
Manufacturer No:
REA101M1V-0811
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-REA101M1V-0811
Datasheet:
REA101M1V-0811
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 240mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA101M1V-0811
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Ripple Current
    240mA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm