  • REA221M1E-0811
REA221M1E-0811
advertisement
Manufacturer No:
REA221M1E-0811
Manufacturer:
Surge Components
HK JDW NO:
4434-REA221M1E-0811
Datasheet:
REA221M1E-0811
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 320mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
REA221M1E-0811
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Ripple Current
    320mA
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm