  • REG103FA-3/500
REG103FA-3/500
advertisement
Manufacturer No:
REG103FA-3/500
HK JDW NO:
699-REG103FA-3/500
Package:
TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Datasheet:
REG103FA-3/500
Description:
Enable Fixed PMIC 4 TO-263-6, D2Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Quantity:
In Stock : 14760
Step5Bar-code shipping tag
REG103FA-3/500
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    TIN
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Pin Count
    4
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G5
  • Current - Supply (Max)
    1.3mA
  • Voltage - Input (Max)
    15V
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    3V
  • Input Voltage (Min)
    3.9V
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    0.7mA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.28V @ 500mA
  • PSRR
    65dB (120Hz)
  • Output Voltage1-Max
    3.06V
  • Output Voltage1-Min
    2.94V
  • Width
    8.925mm