  • RF174-01SP1-01SP1-0300
RF174-01SP1-01SP1-0300
advertisement
Manufacturer No:
RF174-01SP1-01SP1-0300
Manufacturer:
Samtec
HK JDW NO:
680-RF174-01SP1-01SP1-0300
Package:
Description:
Cable Assembly RG174 0.3m 26AWG SMA to SMA PL-PL Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RF174-01SP1-01SP1-0300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Contact Material
    Brass
  • Contact Plating
    Gold
  • Operating Temperature
    -50°C~90°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    RF174
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    50Ohm
  • Color
    Black
  • Gender
    Male to Male
  • Style
    SMA to SMA
  • Max Current Rating
    5A
  • Cable Type
    RG-174
  • Impedance
    50Ohm
  • Cable Length
    300mm
  • Wire/Cable Gauge
    26 AWG
  • Frequency (Max)
    6GHz
  • 1st Connector
    SMA Male Plug
  • 2nd Connector
    SMA Male Plug
  • Connector Type A
    SMA
  • Length
    11.811 300.00mm