  • RFB0807-151L
RFB0807-151L
advertisement
Manufacturer No:
RFB0807-151L
HK JDW NO:
3194-RFB0807-151L
Step5Bar-code shipping tag
RFB0807-151L
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Resistance
    510mOhm
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Length
    4mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    150 μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • Current - Saturation
    800mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    510mOhm
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    150 µH
  • RMS Current (Irms)
    1.02A
  • Self Resonant Frequency
    6MHz