  • RFM110W-433S1
RFM110W-433S1
advertisement
Manufacturer No:
RFM110W-433S1
Manufacturer:
RF Solutions
HK JDW NO:
661-RFM110W-433S1
Package:
Module
Datasheet:
Description:
RF Transmitter module 433 OOK 13dBm
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RFM110W-433S1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Supply
    1.8V~3.6V
  • Frequency
    433MHz
  • Power - Output
    13dBm
  • Current - Transmitting
    20mA