  • RG1005P-3012-W-T5
RG1005P-3012-W-T5
advertisement
Manufacturer No:
RG1005P-3012-W-T5
HK JDW NO:
740-RG1005P-3012-W-T5
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
RG1005P-3012-W-T5
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 30.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RG1005P-3012-W-T5
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    30.1kOhm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, HIGH PRECISION
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Construction
    Rectangular
  • Height
    406.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.016 0.40mm