  • RGC1/16C103DTP
RGC1/16C103DTP
advertisement
Manufacturer No:
RGC1/16C103DTP
Manufacturer:
Kamaya Electric
HK JDW NO:
3832-RGC1/16C103DTP
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 10000Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
RGC1/16C103DTP
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10000Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
  • Construction
    Retangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    450μm
  • Length
    1.6mm