  • RGC1A23D25KKE
RGC1A23D25KKE
advertisement
Manufacturer No:
RGC1A23D25KKE
HK JDW NO:
144-RGC1A23D25KKE
Datasheet:
RGC1A23D25KKE
Description:
Carlo Gavazzi 30 A Solid State Relay, Zero Crossing, DIN Rail Varistor, 240 V ac Maximum Load
Step5Bar-code shipping tag
RGC1A23D25KKE
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    RGC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Screw
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    103mm
  • Voltage - Input
    3V~32VDC
  • Turn On Delay Time
    1 s
  • Voltage - Load
    24V~240V
  • Load Current
    25A
  • Height
    110mm
  • Length
    17.8mm