  • RGC1A60D42KGE
RGC1A60D42KGE
advertisement
Manufacturer No:
RGC1A60D42KGE
HK JDW NO:
144-RGC1A60D42KGE
Datasheet:
RGC1A60D42KGE
Description:
1P-SSC-DC IN-ZC 600V 43A 1200VP-E-SRW IN
Step5Bar-code shipping tag
RGC1A60D42KGE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, DIN Rail
  • Package / Case
    SSR with Integrated Heat Sink
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    RGC
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Input
    4V~32VDC
  • Voltage - Load
    42V~600V
  • Load Current
    43A