  • RJR24FX100M
RJR24FX100M
advertisement
Manufacturer No:
RJR24FX100M
HK JDW NO:
103-RJR24FX100M
Package:
Datasheet:
RJR24FX100M
Description:
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 1/2W 1% 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
Step5Bar-code shipping tag
RJR24FX100M
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.395 x 0.190 Face x 0.395 H 10.03mmx4.83mmx10.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
    RJR24
  • Reference Standard
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Lead Length
    6.4mm
  • Lead Diameter
    0.51 mm
  • Size Code
    3819
  • Rated Temperature
    85°C