  • RJR26FA503R
RJR26FA503R
advertisement
Manufacturer No:
RJR26FA503R
HK JDW NO:
103-RJR26FA503R
Description:
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 0.01% 12(Elec)Turn 1.78mm Pin Thru-Hole Tube
Step5Bar-code shipping tag
RJR26FA503R
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.170 Face x 0.270 H 6.35mmx4.31mmx6.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W