  • RJR26FP103PQ
RJR26FP103PQ
advertisement
Manufacturer No:
RJR26FP103PQ
HK JDW NO:
103-RJR26FP103PQ
Package:
Datasheet:
RJR26FP103PQ
Step5Bar-code shipping tag
RJR26FP103PQ
    Trimpot® RJ26/RJR26-Sealed
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    Rectangular - 0.250 x 0.185 Face x 0.185 H 6.35mmx4.70mmx4.70mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    PC Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhms
  • Composition
    Cermet
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
    PC Pins
  • Adjustment Type
    Side Adjustment
  • Number of Turns
    12
  • Height
    4.318mm
  • Length
    6.35mm
  • Width
    6.35mm