  • RK73B1FRTTBL914J
RK73B1FRTTBL914J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B1FRTTBL914J
HK JDW NO:
430-RK73B1FRTTBL914J
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73-RT Series, Thick Film, 910kOhm, 0.03W 1/32W, ±5%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B1FRTTBL914J
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    RK73-RT
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    910kOhm
  • Power (Watts)
    0.03W 1/32W
  • Height Seated (Max)
    0.006 0.15mm