  • RK73B2ATTD123J
RK73B2ATTD123J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2ATTD123J
HK JDW NO:
430-RK73B2ATTD123J
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73B Series, Thick Film, 12kOhms, 0.25W 1/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 86
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2ATTD123J
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73B
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    12kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    150V
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Depth
    1.25mm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm