  • RK73B2ERTTD624J
RK73B2ERTTD624J
advertisement
Manufacturer No:
RK73B2ERTTD624J
HK JDW NO:
430-RK73B2ERTTD624J
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73-RT Series, Thick Film, 620kOhm, 0.5W 1/2W, ±5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73B2ERTTD624J
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Series
    RK73-RT
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.102W 3.20mmx2.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    620kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm