  • RK73BW3ATTE121J
RK73BW3ATTE121J
advertisement
Manufacturer No:
RK73BW3ATTE121J
HK JDW NO:
430-RK73BW3ATTE121J
Package:
2512
Datasheet:
RK73BW3ATTE121J
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 120Ohm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73BW3ATTE121J
  • Package / Case
    2512
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    120Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    1W
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    6.3mm
  • Width
    3.1mm