  • RK73G1JTTD42R2D
RK73G1JTTD42R2D
advertisement
Manufacturer No:
RK73G1JTTD42R2D
HK JDW NO:
430-RK73G1JTTD42R2D
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 42.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73G1JTTD42R2D
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    42.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    75V
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm