  • RK73H1ELTP2202F
RK73H1ELTP2202F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1ELTP2202F
HK JDW NO:
430-RK73H1ELTP2202F
Package:
0402
Datasheet:
Description:
22kOhm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1ELTP2202F
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    22kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm