  • RK73H1ELTP7682F
RK73H1ELTP7682F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1ELTP7682F
HK JDW NO:
430-RK73H1ELTP7682F
Package:
0402
Datasheet:
RK73H1ELTP7682F
Description:
76.8kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1ELTP7682F
  • Package / Case
    0402
  • Tolerance
    1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    76.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    63mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    350μm
  • Length
    1mm