  • RK73H1JTTD6193F
RK73H1JTTD6193F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1JTTD6193F
HK JDW NO:
430-RK73H1JTTD6193F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73H Series, Thick Film, 619kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 37078
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1JTTD6193F
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    619kOhms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm