  • RK73H1JTTD76R8F
RK73H1JTTD76R8F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H1JTTD76R8F
HK JDW NO:
430-RK73H1JTTD76R8F
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
RK73H Series, Thick Film, 76.8Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 87
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H1JTTD76R8F
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
    0603
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RK73H
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    76.8Ohms
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    800μm
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    1.6mm