  • RK73H2BTTE12R4F
RK73H2BTTE12R4F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H2BTTE12R4F
HK JDW NO:
430-RK73H2BTTE12R4F
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 12.4Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
RK73H2BTTE12R4F
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    12.4Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Technology
    METAL GLAZE/THICK FILM
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1206
  • Rated Temperature
    70°C
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm