  • RK73H3ATTE13R0F
RK73H3ATTE13R0F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE13R0F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE13R0F
Datasheet:
RK73H3ATTE13R0F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 13Ohm, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3066
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE13R0F
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
    Thick Film
  • Power Rating
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm