  • RK73H3ATTE1474F
RK73H3ATTE1474F
advertisement
Manufacturer No:
RK73H3ATTE1474F
HK JDW NO:
430-RK73H3ATTE1474F
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 1.47MOhm, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RK73H3ATTE1474F
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.122W 6.30mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    1.47MOhm
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C