  • RKW03-12R
RKW03-12R
advertisement
Manufacturer No:
RKW03-12R
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-RKW03-12R
Quantity:
In Stock : 11348
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RKW03-12R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    R
  • Size / Dimension
    5.91Lx1.22W x 3.35 H 150.0mmx31.0mmx85.0mm
  • Feature
    Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    42W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    73%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Current - Output (Max)
    12.5A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Current - Output 1
    12A