  • RL-5480-2-1000
RL-5480-2-1000
advertisement
Manufacturer No:
RL-5480-2-1000
Manufacturer:
Renco
HK JDW NO:
4405-RL-5480-2-1000
Package:
Datasheet:
Description:
RL-5480-2-1000 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Renco stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL-5480-2-1000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    130°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    3Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    RADIAL
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.15A
  • Inductance-Nom (L)
    1000 µH