  • RL-7500-3-150M
RL-7500-3-150M
advertisement
Manufacturer No:
RL-7500-3-150M
Manufacturer:
Renco
HK JDW NO:
4405-RL-7500-3-150M
Package:
Datasheet:
RL-7500-3-150M
Description:
RL-7500-3-150M datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Renco stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RL-7500-3-150M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • DC Resistance (DCR)
    0.027Ohm
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    4.5A
  • Inductance-Nom (L)
    15 µH