  • RL07S392JRE8
RL07S392JRE8
advertisement
Manufacturer No:
RL07S392JRE8
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RL07S392JRE8
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 3.9kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RL07S392JRE8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    3.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Military Standard
    MIL-PRF-22684
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    7.06mm