  • RL1632R-R330-F
RL1632R-R330-F
advertisement
Manufacturer No:
RL1632R-R330-F
Manufacturer:
Susumu
HK JDW NO:
740-RL1632R-R330-F
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RL1632R-R330-F
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RL Series, Thin Film, 330mOhm, 0.5W 1/2W, ±1%, -55°C~125°C
Quantity:
In Stock : 2992
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RL1632R-R330-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    RL
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Current Sense
  • Part Status
    Active
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    0/ +100ppm/°C
  • Resistance
    330mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Additional Feature
    HIGH PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm