  • RLB0914-221K
RLB0914-221K
advertisement
Manufacturer No:
RLB0914-221K
HK JDW NO:
103-RLB0914-221K
Step5Bar-code shipping tag
RLB0914-221K
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Series
    RLB0914
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Packing Method
    Shrink Tube
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Lead Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    80°C
  • Inductance
    220 μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • Max DC Current
    700mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.4MHz
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    220 µH
  • Length
    12mm