  • RLP0390R90BB00
RLP0390R90BB00
advertisement
Manufacturer No:
RLP0390R90BB00
HK JDW NO:
875-RLP0390R90BB00
Description:
Through Hole 90.9Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RLP0390R90BB00
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Conformal
  • Published
    2016
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    90.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    275°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    3W
  • Diameter
    5.54mm
  • Length
    14mm