  • RLR05C4701GSRE6
RLR05C4701GSRE6
advertisement
Manufacturer No:
RLR05C4701GSRE6
HK JDW NO:
873-RLR05C4701GSRE6
Description:
Through Hole 4.7kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,
Quantity:
In Stock : 614
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RLR05C4701GSRE6
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.7kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    0.125W 1/8W
  • Power Rating
    125mW
  • Failure Rate
    S (0.001%)
  • Diameter
    1.68mm
  • Length
    4.75mm
  • Width
    1.68mm