  • RLR20C4R75FMBSL
RLR20C4R75FMBSL
advertisement
Manufacturer No:
RLR20C4R75FMBSL
HK JDW NO:
873-RLR20C4R75FMBSL
Datasheet:
RLR20C4R75FMBSL
Description:
4.75Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR20C4R75FMBSL
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Power Rating
    500mW
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Length
    9.525mm
  • Width
    3.51mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.375L 3.51mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.75Ohms