  • RLR32C1102FPRSL
RLR32C1102FPRSL
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C1102FPRSL
HK JDW NO:
873-RLR32C1102FPRSL
Datasheet:
RLR32C1102FPRSL
Description:
11kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C1102FPRSL
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    11kOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.83mm