  • RLR32C4301GRRE8
RLR32C4301GRRE8
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C4301GRRE8
HK JDW NO:
873-RLR32C4301GRRE8
Description:
Through Hole 4.3kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C4301GRRE8
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    4.3kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Diameter
    4.83mm
  • Length
    15.87mm