  • RLR32C4752FMRE6
RLR32C4752FMRE6
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C4752FMRE6
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-RLR32C4752FMRE6
Package:
Axial
Datasheet:
RLR32C4752FMRE6
Description:
Through Hole 47.5kOhms, 1W, Metal Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C4752FMRE6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Moisture Resistant, Weldable
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    47.5kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39017
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Diameter
    4.83mm
  • Length
    14.2748mm
  • Width
    4.83mm