  • RLR32C4993FMR64
RLR32C4993FMR64
advertisement
Manufacturer No:
RLR32C4993FMR64
HK JDW NO:
873-RLR32C4993FMR64
Datasheet:
RLR32C4993FMR64
Description:
499kOhms, 1W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
RLR32C4993FMR64
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
    Military, MIL-PRF-39017/03, RLR32
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.190Diax0.562L 4.83mmx14.27mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    499kOhms
  • Power (Watts)
    1W
  • Power Rating
    1W
  • Failure Rate
    M (1%)