  • RMBS2018200FS09
RMBS2018200FS09
advertisement
Manufacturer No:
RMBS2018200FS09
HK JDW NO:
875-RMBS2018200FS09
Description:
Through Hole 1.82kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RMBS2018200FS09
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Resistance
    1.82kOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    2W
  • Diameter
    6.4mm
  • Length
    16.2mm