  • RMCF0603FT4R32
RMCF0603FT4R32
advertisement
Manufacturer No:
RMCF0603FT4R32
HK JDW NO:
762-RMCF0603FT4R32
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
RMCF0603FT4R32
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 4.32Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF0603FT4R32
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.061Lx0.031W 1.55mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.32Ohm
  • Power (Watts)
    0.1W 1/10W
  • Voltage - Rated
    75V
  • Power Rating
    100mW
  • Max Power Dissipation
    100mW
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm