  • RMCF1206FTR100
RMCF1206FTR100
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1206FTR100
HK JDW NO:
762-RMCF1206FTR100
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
RMCF1206FTR100
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 100mOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1206FTR100
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm