  • RMCF1210FT78K7
RMCF1210FT78K7
advertisement
Manufacturer No:
RMCF1210FT78K7
HK JDW NO:
762-RMCF1210FT78K7
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RMCF1210FT78K7
Description:
FIXED RESISTOR RMCF Series, Thick Film, 78.7kOhm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
RMCF1210FT78K7
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.33W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    78.7kOhm
  • Power (Watts)
    0.333W 1/3W
  • Power Rating
    330mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    333mW