  • RMCF2010FT2K43
RMCF2010FT2K43
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010FT2K43
HK JDW NO:
762-RMCF2010FT2K43
Datasheet:
RMCF2010FT2K43
Description:
Quantity:
In Stock : 7882
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010FT2K43
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    2.43kOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Max Power Dissipation
    750mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm