  • RMCF2010FT9M10
RMCF2010FT9M10
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2010FT9M10
HK JDW NO:
762-RMCF2010FT9M10
Datasheet:
RMCF2010FT9M10
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2010FT9M10
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    9.1MOhm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Voltage - Rated
    400V
  • Power Rating
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm