  • RMCF2512FT1K10
RMCF2512FT1K10
advertisement
Manufacturer No:
RMCF2512FT1K10
HK JDW NO:
762-RMCF2512FT1K10
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RMCF2512FT1K10
Description:
RES 1.1K OHM 1% 1W 2512
Step5Bar-code shipping tag
RMCF2512FT1K10
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    6432
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Case Code (Imperial)
    2512
  • Height Seated (Max)
    0.028 0.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.126W 6.30mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    1.1kOhm
  • Voltage - Rated
    500V
  • Power Rating
    1W
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Max Power Dissipation
    1W